برند کرید (Creed)

کرید (Creed) یکی از برندهای صاحب سبک عطر جهان است که به قدمت، سنت و لوکس بودن شهرت دارد. از زمان تاسیس این برند در سال 1760 میلادی، کیفیت، خلوص و اصالت بالای عطرهای کرید، باعث شد این برند به سرعت، محبوبیت بالایی در طبقه اشراف انگلستان بدست آورد. کرید تنها برند عطر اجدادی و خصوصی نگه داشته شده جهان است که از زمان تاسیس آن، نسل به نسل توسط اعضای خانواده کرید اداره شده و از پدر به پسر رسیده است. 

کرید توسط جیمز هنری کرید و در لندن تاسیس شد ولی در سال 1854 به پاریس منتقل شد و پس از آن شروع به بدست آوردن شهرت جهانی کرد. این برند در طول عمر 260 ساله خود، عطرهای بسیاری از خانواده‌های سلطنتی و اشراف را تولید کرده است.

در سال 1970 عطرهای کرید که تا قبل از آن مخصوص خاندان‌های سلطنتی و اشراف بود، در اختیار عموم مردم قرار گرفت. این کار توسط الیور کرید (نسل ششم خاندان) انجام گرفت که برخی از مهمترین رایحه‌های کرید از قبیل Aventus، Love In White و Millésime Impérial را طراحی کرده است. در سال 2010، رایحه Aventus که پرفروش‌ترین عطر کرید است، معرفی شد و توانست به موفقیت جهانی دست یابد. در سال 2016 اونتوس ویژه بانوان معرفی شد و ادامه دهنده میراث اونتوس بود. در سال 2019 نیز اونتوس Cologne به عنوان تکمیل کننده سه گانه خانواده اونتوس معرفی شد. کرید برای ساخت عطرهای خود از روش رایحه‌گیری infusion استفاده می‌کند که قدمتی 4000 ساله دارد.

در حال حاضر کمپانی توسط نسل ششم استاد عطرسازی کرید و سازنده رایحه مدرن Green Irish Tweed، اداره می‌شود و در آینده نیز به اروین کرید (نسل هفتم خانواده) منتقل خواهد شد.

عطرها و ادکلن‌های برند کرید

ادو پرفیوم کرید
Viking
با رایحه‌ای تلخ و خنک
مخصوص آقایان

ادو پرفیوم کرید
Green Irish Tweed
با رایحه‌ای تلخ و خنک
مخصوص آقایان

ادو پرفیوم کرید
 Erolfa
با رایحه‌ای تند و خنک
مخصوص آقایان

ادو پرفیوم کرید
Aventus
با رایحه‌ای تند، تلخ و خنک
مخصوص آقایان

ادو پرفیوم کرید
Love In White
با رایحه‌ای خنک، تند و شیرین
مخصوص بانوان

ادو پرفیوم کرید
Fleurs de Gardenia
با رایحه‌ای تند و خنک
مخصوص بانوان

پرفروشترین رایحه‌های برند کرید موجود در دیجیکالا:

درحال دریافت محصولات منتخب …

روند تولید عطر توسط برند کرید

از سال 1760 پایبندی به سنت و میراث و همچنین برتری، قلب برند کرید بوده است. در حال حاضر الیویر کرید به همراه پسرش، اروین کرید هنر خانوادگی ساخت عطر را در آزمایشگاهشان در پاریس، ادامه می‌دهند. الیویر و اروین برای یافتن خالص‌ترین و کمیاب‌ترین ترکیبات عطرسازی، در دنیا، سفر می کنند تا آنها را در ادوپرفیوم‌های کرید به نمایش بگذارند.

هنوز هم کرید از تکنیک Infusion با قدمت 4000 ساله استفاده می‌کند تا برخی از کمیاب‌ترین مواد طبیعی موجود در دنیای عطر را استخراج کند. نتایج خیره کننده این روش‌ها در 40 رایحه بی انتهای کرید دیده می‌شود که با وجود قدمت، همچنان مدرن هستند. (منبع ویدئو: صفحه اینستاگرام کرید)